м.Львів, вул. Плугова 8

(р-н Лікарні швидкої допомоги)

+38 (067) 100-12-74

+38 (099) 100-12-74

замовити дзвінок

>
Алмазне буріння

Алмазне буріння

Відгуки

 
 

Замовити консультацію

Алмазне свердління (буріння) – це технологія, що заснована на високій твердості алмазів, якими практично повністю покрита вся ріжуча частина інструменту. Технологія дозволяє максимально швидко, якісно та точно робити отвори у виробах з цегли, бетону, залізобетону, каменю. Основна відмінність технології алмазного свердління – безударна обробка. Вібрація при роботі інструмента з алмазним напиленням повністю відсутня, що дозволяє виключити небезпеку утворення тріщин і розколів. Особливо це актуально для свердління граніту - матеріалу, найменш стійкого до будь-яких ударних і вібраційних навантажень. Ще один досить крихкий матеріал - кераміка. Під час її свердління також необхідно застосовувати свердла з алмазними наконечниками.

Алмаз - це дуже тверда порода, яка здатна різати практично все. Якщо його обробити, то вийде неймовірно красивий діамант, проте необроблений алмаз використовують для виготовлення абразивних і різальних інструментів та при бурінні, тобто найбільш широко він застосовується в будівельних роботах.

Алмазне буріння


Алмазне свердління
(ціна за 1 см проходу коронки) (грн. без ПДВ)
Діаметр отвору, ммПіно- газоблоки, цегла, грнБетон, грнАрмований бетон, грн
52 / 57 / 6755,86,5
72 / 77 / 82 / 925,36,16,9
102 / 108 / 112 / 1146,27,18,1
122 / 127 / 132 / 1427,38,49,5
152 / 162 / 1677,89,010,1
172 / 1828,29,410,7
202 / 210 / 2128,810,111,4
2201011,513,0
2501112,714,3

Транспортні витрати — 4 грн/км
Мінімальна вартість замовлення складає 700 грн


При розрахунку робіт по прайсу, за таких умов, діють підвищувальні коефіцієнти:

Додаткові умовиКоефіцієнт
Високе армування
(товщина арматури 10 і більше мм.)
1,3
На свердління глибиною 45 см. і більше1,1
Свердління на висоті 2,5 метра і вище1,1
При відсутності води1,1
При роботі при температурі менше 0 градусів1,2
Свердління під кутом1,1
“Чистове” свердління з використанням вологовтягувача1,4
[contact-form-7 id="77756" title="Алмазне буріння"]

 


Технологія алмазного буріння використовується ще з давніх часів. Єгиптяни застосовували бурові установки з наконечниками ще 6000 років тому для створення пірамід. Сьогодні установки алмазного буріння істотно відрізняються від тих агрегатів, які використовувалися в Древньому Єгипті не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і технічними можливостями.

Їх найчастіше використовують при створенні отворів для проведення різних комунікацій:

 • газопостачання;
 • кондиціонування;
 • вентиляції;
 • водопостачання;
 • водовідведення та каналізація;
 • опалення;
 • електропостачання.

Алмазне свердління

Також алмазне свердління застосовують в процесі прокладки оптичних каналів передачі інформації чи відеоспостереження, взяття бетонних проб в цілісних конструкціях і скельних породах.

Буріння фундаменту

Ряд специфічних завдань в будівництві можна вирішити тільки за допомогою цієї передової технології, наприклад, створення отворів в нішах, залізобетонних стінах, фундаменті.

Як правило, отвори в фундаменті для прокладки комунікацій і організації вентиляції робляться ще під час заливання. Тобто перед тим, як залити розчин в опалубку, в потрібних місцях встановлюють відрізки пластикової труби відповідного діаметра або укладають шматки пінопласту. Але якщо отвори не були зроблені, доводиться виконувати їх після закінчення будівництва. В цьому випадку застосовують алмазне буріння фундаменту, адже виконувати отвори за допомогою ударної техніки забороняється через те, що при використанні відбійного молотка або перфоратора утворюються мікро- і макротріщини, негативно позначаючись на міцності та надійності основної опорної конструкції будинку.

Отже, якщо є необхідність просвердлити фундамент, то алмазне буріння стане кращим вибором. Ця технологія є найбільш безпечною, швидкою та зручною у використанні. Щоб фахівці могли виконати роботу, на будівельному майданчику має бути можливість:

 • під’єднати установку до мережі електроживлення;
 • підвести до місця роботи технічну воду.

Алмазне свердління може бути здійснене й без використання води. Однак сухе свердління призводить до більшого зносу алмазного інструменту, а через додаткові витрати на коронки зростає вартість послуги.

Технологія алмазного буріння

технологія алмазного бруіння

Сучасні інструменти пропонують повноцінну альтернативу ударній перфорації, зводячи нанівець високий шум, пил і вібраційний вплив. Це дозволяє позбутись складнощів, що виникають при бурінні залізобетонних стін. Для роботи використовується спеціальне обладнання – станина та коронки з синтетичного надтвердого вуглецю, які виконують роль ріжучого інструменту. Коронку приводить в рух електричний або гідравлічний двигун. Управління агрегатом здійснює оператор.

Робота відбувається таким чином:

 • після узгодження із замовником визначається точне місце розташування отворів та їхній розмір;
 • висвердлюється отвір у стіні для установки шпильки - кріплення для станини апарата;
 • у підготовлений отвір вставляється шпилька, а потім на неї встановлюється станина - основна корпусна частина агрегата;
 • залежно від розміру отвору, який потрібно просвердлити, вибирається алмазна коронка;
 • обрана коронка закріплюється на робочій частині апарата.

Технологія алмазного буріння застосовується відносно недавно, але дуже швидко почала витісняти інші способи свердлення. Її основними особливостями є безвібраційний принцип роботи та висока точність. Застосовуючи цю методику, можна створювати отвори будь-якої форми та конфігурації, що будуть повністю відповідати заданим технологічним параметрам, в бетоні та інших твердих матеріалах будь-якої товщини.

Тривалість роботи залежить від міцності матеріалу та потужності установки. Після завершення процесу зі стіни видаляють циліндричний стовпчик висвердленої породи (керн) та демонтують обладнання.

Конструкція установки

Установка – це складний пристрій, основними складовими частинами якого є двигун і свердлильна стійка (станина). Ріжучі інструменти використовуються найрізноманітніші, однак, незалежно від типу, всі вони оснащені надміцними та твердими алмазними сегментами, які забезпечують можливість свердління навіть самого щільного залізобетону або інших будматеріалів. Моделі можуть відрізнятись за потужністю, діаметром свердла, швидкістю обертання шпинделя. Деякі бури можна використовувати без станини (ручні моделі), у них є ручки для більш комфортної експлуатації.

Станина (стійка) для алмазної установки дає можливість зафіксувати інструмен в необхідному положенні в стіні або підлозі без нахилу (вертикально, горизонтально) або під нахилом. Двигун може підключатися до мережі 220 В або 380 В. За відсутності відповідного типу живлення в приміщенні, працювати з пристроєм буде неможливо. Двигун може бути також дво- або трифазним, його потужність підбирається відповідно до необхідної продуктивності обладнання.

Корпус коронки виготовляється зі сталі, а на його кінці є напаяні сегменти, що містять промислові алмази. Верхня частина корпусу коронки має хвостовик для кріплення до двигуна. Стандартна довжина коронки складає 400 мм, а діаметр варіюється від 6 до 600 мм. Ресурс коронки (кількість отворів, які вона здатна просвердлити) залежить від щільності алмазів в сегментах.

Місце, в якому потрібно буде виконати отвір, варто попередньо очистити від забруднень. Для закріплення установки знадобиться приблизно 1 метр вільного простору. Стандартні установки досить компактні, тому їх легко зможе використовувати чи переміщати з місця на місце один працівник.

Сфера застосування

Основне застосування алмазного буріння - виготовлення циліндричних отворів для прокладки різного роду комунікацій. Компактність бурових установок дозволяє застосовувати їх в невеликих приміщеннях і при високій архітектурній складності опорних конструкцій. Тверді мінеральні вкраплення чи арматура в бетоні не перешкоджатимуть свердлінню.

Методика алмазного буріння широко використовується в промисловості для різання отворів в різних конструкціях:

 • під труби опалювальних, каналізаційних систем;
 • комунікації для басейнів;
 • інженерні, вентиляційні та пожежні мережі.

Методика підходить для декоративного оформлення будівель, виточування елементів архітектури з каменю. Використовуючи алмазне буріння, зручно свердлити монтажні отвори під анкери для кріплення поручнів.

Техніка та способи роботи

Коронки малих діаметрів (8-22 мм) використовують переважно для свердління отворів для кріплення в умовах, де застосування ударної перфорації неможливо. Коронки діаметром 40, 60 чи 80 мм активно застосовуються при бурінні ніш для підрозетників, де висока точність буріння виправдовує знос дорогого інструменту. Для цих задач переважно використовують метод ручного буріння без подачі води.

Буріння також застосовують для проведення комунікацій крізь товсті шари монолітних матеріалів. Така техніка вимагає застосування напрямної станини, яка кріпиться анкерами безпосередньо до стіни поруч з місцем свердління. Регулюванням напрямних задається потрібне положення коронки і кут нахилу, а маховик повздовжньої подачі дозволяє плавно поглиблювати коронку зі швидкістю від 2 см/хв. Таким чином досягається мінімальний знос матриць за високої точності виконаних отворів.

Алмазне буріння вважається найпродуктивнішим способом виїмки матеріалу з монолітних конструкцій. Після буріння керн легко сколюється і видаляється. При потребі, щоб надати отвору прямокутну форму застосовують алмазні стінорізи.

Вартість послуги

При виконанні алмазного свердління ціна послуги залежить від складності робіт, зокрема:

 • кількості отворів та їх діаметрів;
 • твердості матеріалу;
 • напрямку свердління;
 • можливості підведення води та інших технічних умов.

При використанні алмазного інструменту робота буде виконана максимально швидко, точно і безпечно.

Види алмазного свердління

В сучасній промисловості використовуються дві технології алмазного буріння:

 1. Суху.
 2. Мокру.

Суха методика

Сухе алмазне бурыння

Її головна особливість полягає у тому, що в зону, де відбувається свердління, не потрібно подавати воду. Процес займає більше часу, тому знос інструментів значно зростає, а також утворюється багато пилу. Перевагою є можливість працювати за допомогою переносного інструменту далеко від води. Сухе свердління переважно використовується тоді, коли необхідно зберегти чистоту конструкції.

Мокра методика

Мокре алмазне буріння

Рідина використовується для охолодження ріжучих інструментів, що забезпечує безперервність циклу роботи. Мокре буріння особливо актуальне для надміцних матеріалів. Рідина надає охолоджувального ефекту та змиває пилюку. У 90% випадків алмазне свердління відбувається із застосуванням рідини. Для забору води потрібне додаткове водозбірне кільце (колектор шламу). Перед початком буріння з використанням станини потрібно також підготувати отвори для анкерних болтів. Ці отвори повинні знаходитися на деякій відстані від ділянки, де будуть проводитися роботи. Після створення отворів під анкери станина фіксується болтом у потрібному положенні. Алмазну коронку встановлюють так, щоб її шпиндель був на рівні центру запланованого отвору. Воду подають під тиском безпосередньо в область свердління.

Переваги цієї методики:

 • зростає тривалість експлуатації інструменту, адже його вчасно охолоджують;
 • зростає якість робіт через високий рівень точності;
 • знижується рівень пилу;
 • тривалість проведення робіт значно зменшується через те, що зникає потреба у перервах;
 • мінімізується рівень шуму та вібрацій.

За потреби на будівництві можуть використовувати в одному процесі і мокрий, і сухий методи.

Переваги технології

Пройшли часи, коли для буріння бетону, каменів або монолітних порід застосовувалися важкі ударні машини. Сьогодні все частіше вдаються до більш зручної та ефективної технології алмазного свердління. Такий метод дозволяє легко зробити отвори будь-якої глибини чи діаметру в різних абразивних матеріалах, навіть армованих. Безвібраційний принцип роботи дозволяє акуратно свердлити отвори, без утворення тріщин. Ця особливість дуже важлива, оскільки розколи істотно знижують міцність і витривалість експлуатації бетонних та інших конструкцій.

отвори від алмазного буріння

До основних переваг відносять:

 1. Мобільність. Установка, оснащена алмазним буром досить компактна, перенести її на інше місце роботи зможе навіть одна людина.
 2. Багатофункціональність. За допомогою установок з алмазним буром можна виконувати отвори різного діаметру. Свердління можна робити вертикально, горизонтально або під кутом.
 3. Безпека. При використанні технології алмазного свердління не виникає вібрації, тому на матеріалі не утворяться тріщини. Це вкрай важливо при виконанні отворів в опорних конструкціях, в тому числах і в плитах фундаменту.
 4. Мінімальна кількість пилу. Бетонний пил - це дуже шкідлива речовина, яку категорично не можна вдихати. Алмазне свердління проводиться з використанням води, яка не тільки охолоджує інструмент, а й змиває більшу частину пилу.
 5. Мінімальна кількість шуму. Використання ударних інструментів для виконання отворів створює багато шуму. Це спричиняє незручності працівникам на будівельному майданчику та мешканцям сусідніх ділянок чи квартир, яким доводиться терпіти дискомфорт. При використанні технології алмазного буріння, шум незначний, його можна порівняти з шумом чайника, що закипає.
 6. Швидкість процесу. Алмазний інструмент дозволяє закінчити роботу максимально швидко. Там, де з використанням відбійною техніки, довелося б працювати три дні, алмазний бур впорається за три години.
 7. Ефективність. Дана технологія дозволяє виконувати отвори різної глибини з мінімальними затратами.
 8. Точність. Оскільки в процесі алмазного буріння відсутні вібрації, за допомогою цієї технології вдається отримати отвори точно заданого розміру. Більш того, стінки отворів мають ідеально гладку поверхню і не вимагають додаткової обробки.

Технологія алмазного свердління сьогодні є найбільш ефективним і сучасним способом буріння, що дозволяє швидко виконувати складні завдання завдяки високій продуктивності.