м.Львів, вул. Плугова 8

(р-н Лікарні швидкої допомоги)

+38 (067) 100-12-74

+38 (099) 100-12-74

замовити дзвінок

>
Сучасні системи опалення

Сучасні системи опалення

Відгуки

Систему опалення необхідно підбирати так, щоб домогтися максимально якісного обігріву зі збереженням комфортної для проживання вологості повітря протягом усього опалювального сезону. При проєктуванні потрібно враховувати особливості роботи нагрівальних приладів, монтажу, а також доступність і вартість палива.

Системою опалення називають комплекс елементів, що використовуються для обігріву приміщення:

Тепло передається за допомогою теплоносія – рідкого або газоподібного: води, повітря, пари, антифризу.

Сучасні системи опалення Львів

У сучасних системах опалення можуть використовуватись найрізноманітніші види теплоносіїв чи палива:

Найдорожчими видами палива вважаються солярка, мазут і зріджений газ, а також електроенергія, менш витратним є тверде паливо, а найпрактичнішим - природний газ.

Сучасні котли опалення

Сучасні енергоощадні технології дозволяють економити енергоносії, завдяки впровадженню таких рішень:

Конденсаційні газові котли

Яскравим прикладом енергоощадного газового обладнання є конденсаційні котли, в яких встановлено найсучасніші теплообмінники. При згорянні газу утворюється вода, яка одразу ж випаровується в полум'ї пальника, забираючи частину тепла, що виділяється. Теплообмінник конденсаційного котла влаштований так, щоб змушувати пару конденсуватися і віддавати цю енергію назад.

сучамні конденсаційні газові котли

Паливом для конденсаційного котла, як і для звичайного, слугує скраплений або природний газ. Його особливість полягає у здатності відбирати у продуктів згоряння «приховану» теплоту - кінетичну енергію води, що утворилася в процесі конденсації водяної пари. При згорянні палива виділяються вуглекислий газ і вода. Рідина випаровується, що супроводжується виділенням теплової енергії. Конденсація пари дозволяє «повернути» втрачену теплоту (енергію), підвищивши тим самим ККД системи.

При цьому у звичайних котлах конденсат - явище небажане, а у конденсаційному обладнанні для цієї рідини передбачений спеціальний теплообмінник. Він забирає тепло, що виділяється при конденсації, і передає його теплоносію (воді). Для того щоб запобігти корозії, у виробництві газових котлів використовуються матеріали підвищеної стійкості - нержавіюча сталь або силумін (сплав алюмінію з кремнієм).

Основні елементи конструкції конденсаційного котла такі ж, як у звичайного:

Коли надходить вода, у камеру згоряння подається газ, далі пальник запускає процес горіння. Продукти горіння проходять через теплообмінник 1 і нагрівають його стінки, а ті передають тепло теплоносію. Потім газ з температурою вище точки роси (55 С) переходить в теплообмінник 2. Там пара охолоджується, утворюючи конденсат. В результаті звільняється енергія, яка також йде на обігрів.

Принцип роботи конденсаційного газового котла

Отже, одна частина котла працює за стандартним принципом, тобто нагріває теплоносій завдяки згорянню палива, а інша - акумулює енергію конденсованих парів повітря. Щоб підвищити ефективність конденсації, застосовують деякі технічні прийоми:

Конденсаційні котли використовують для опалення квартир, котеджів, приватних будинків, де вони зазвичай працюють також на обігрів води для побутового використання.

Обігрів води котлом

Часто виробники конденсаційних опалювальних пристроїв зазначають, що їх ККД - вище 100%, що суперечить законам фізики. В даному випадку застосовують особливу систему розрахунків, в якій додаткові 8-11% припадають на тепло від глибокого охолодження димових газів та конденсації.

Переваги цих пристроїв:

 1. Невеликі габарити та вага.
 2. Економія пального - до 35% у порівнянні зі звичайними котлами.
 3. Агрегат можна підібрати точно під ті параметри, які необхідні споживачеві, щоб не переплачувати за зайву потужність.
 4. Низький рівень шуму.
 5. Скорочення шкідливих викидів.
 6. Низька температура вихідних газів, що дозволяє встановлювати значно дешевші та простіші в монтажі пластикові димоходи.

Існують також деякі специфічні особливості в роботі системи, які слід враховувати: якщо у звичайних котлах співвідношення температур подачі води і зворотного контуру становить 75 C і 55 C, то в конденсаційних - 55 C і 35 C. Тож оптимальним буде використання у будинку системи теплої підлоги та низькотемпературних радіаторів для ефективного обігріву приміщень.

Твердопаливні котли

Найбільш універсальним та звичним для багатьох пристроєм обігріву є твердопаливний котел. Тверде паливо є практично скрізь, а ціна на нього порівняно низька.

сучасні твердопалвині котли

ККД твердопаливного пелетного котла може сягати 92%. Він швидко нагрівається та довго остигає. Процес встановлення агрегату максимально простий. Його можна встановити навіть на місці старої печі та приєднати до існуючого димоходу.

Існують також універсальні котли на твердому паливі, в які можна завантажувати:

Це дає можливість обрати той тип палива, який на даний момент найбільш доступний. Фахівці підрахували, що в середньому експлуатація твердопаливного котла протягом одного року обходиться у три рази дешевше, ніж використання газового котла такої ж потужності, не кажучи вже про електричний. З обслуговуванням теж не виникає проблем.

сучасні котли на тверде паливо

Для зниження витрат палива потрібно, щоб воно спалювалося повністю. Саме це є особливістю піролізних котлів. Такі твердопаливні котли мають не одну, а дві камери згоряння. У першій процес горіння починається, але відбувається повільно через нестачу кисню. При такому горінні утворюється підвищена кількість газів, що спрямовуються у другу камеру - камеру згоряння, де паливо згоряє повністю. В результаті процес триває довше, тепла виділяється більше, а попелу, золи та диму значно менше.

Сучасні твердопаливні котли працюють в автоматичному режимі. На ринку є моделі тривалого горіння, які при використанні вугілля здатні забезпечувати безперервну роботу протягом 12 діб завдяки наявності паливного контейнера. Є котли, обладнані системою автоматичного пожежогасіння, моделі, які в автоматичному режимі можуть регулювати свою потужність, а також ті, в яких за параметрами горіння постійно стежить вбудований сенсор.

Сучасні радіатори опалення

Радіатори (батареї) опалення традиційно вважались атрибутами систем опалення з високими температурними параметрами. Проте технічні характеристики сучасних радіаторів не тільки уможливили їх застосування в низькотемпературних системах, але і забезпечили такому рішенню ряд переваг.

сучасні радіатори (батареї) опалення

Зниження температури теплоносія - основна тенденція розвитку опалювальної техніки останніх десятиліть. Це стало можливим, завдяки поліпшенню теплоізоляції будівель та вдосконаленню опалювальних приладів. Сьогодні температура подачі в високотехнологічних системах опалення може становити 45 і навіть 35 C, завдяки використанню таких джерел тепла, як теплові насоси та конденсаційні котли. Зниження температури теплоносія забезпечує істотну економію енергоресурсів, і, відповідно, скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу.

До цього часу основним рішенням, що забезпечувало обігрів приміщень при низькій температурі теплоносія, вважалися системи теплої підлоги та конвектори з мідно-алюмінієвими теплообмінниками, але сьогодні на ринку також доступні радіатори:

 1. Біметалічні.
 2. Алюмінієві.
 3. Сталеві панельні.

До переваг цих моделей можна віднести:

Для досягнення теплового комфорту важливо правильно виконати розрахунок необхідної кількості та розмірів радіаторів опалення.

Сучасні труби опалення

Сучасні труби опалення

Створення високоефективних опалювальних систем неможливо уявити без використання міцних, надійних, довговічних і простих в обслуговуванні трубопроводів. Адже труби опалення повинні відповідати наступним вимогам:

Цим критеріям відповідають такі матеріали:

 1. Поліпропілен. Дешевий та надійний, при належному монтажі здатний прослужити багато років. Вдосконалені поліпропіленові труби можуть мати маркування РР-Н, вони характеризуються герметичністю та стійкістю до високого тиску, чи PP-R – здатні витримувати великі температурні навантаження, завдяки армуванню.
 2. Металопластик. Класифікуються металопластикові труби за радіусом вигину, максимальним рівнем тиску, коефіцієнтом теплового розширення та теплопровідності. Бар'єрний шар виробів виготовляється з листової алюмінієвої фольги або сітчастого жорсткого каркаса.
 3. Зшитий поліетилен. Такі вироби мають зовнішній діаметр в межах 10-280 мм при товщині стінок від 0,2 до 0,5 см. Для такого матеріалу характерна досить висока щільність, широкий діапазон робочих температур, ударостійкість, хороша теплопровідність, а також досить високий рівень гнучкості.

Для твердопаливних котлів можуть використовуватись сталеві та мідні труби, стійкі до високих температур та гідроударів.

сучасні теплові насоси

Це відносно нове рішення на ринку сучасних економних систем опалення. Тепло землі, води та повітря  – це безкоштовні джерела теплової енергії. Для того, щоб цю енергію добути придумали тепловий насос. Цю технологію цілком успішно застосовують для опалення житла в багатьох країнах. Таке обладнання добре поєднується з низькотемпературними системами і допомагає заощадити на комунальних платіжках.

Основні види установок:

Мінімальний термін окупності такого обладнання становить п'ять років. Використання теплового насоса з фанкойлами забезпечує в приватних будинках комфортний мікроклімат протягом усього року, адже обладнання працює на обігрів та кондиціонування. Система може доповнюватися спеціальними фільтрами, пультом управління виносного або вбудованого типу тощо.

Коефіцієнт перетворення у таких пристроїв може досягати значення 1 до 6. Тобто, витрачаючи 1 КВт електроенергії, можна отримати 6 КВт теплової енергії. Загалом тепловим насосом в 4-5 раз дешевше, ніж газовим конденсаційним котлом та в 2-3 рази дешевше, ніж дровами.

Оптимальна розводка

За схемою розводки опалювальні системи поділяються на.

 1. Двотрубні. Тут радіатори опалення підключаються паралельно. До кожного радіатора опалення підводиться труба з гарячим теплоносієм та відводиться з остиглим.

оптимальна розводка опалення

 1. Променева система розводки. В ній використовується паралельне підключення приладів до опалювального колектору. При цьому до кожного вузла опалювальної мережі йде дві окремих труби - для подачі теплоносія та зворотна. Фактично, променева система розводки є двотрубною. Але якщо в класичній двотрубній системі труби опалення зі зворотним потоком теплоносія можуть бути згруповані, то в променевій передбачена окрема пара труб на кожен кінцевий елемент.

Автоматика з позонним та погодозалежним керуванням з віддаленим доступом

Автоматика з позонним та погодозалежним керуванням з віддаленим доступом

Погодозалежна автоматика для систем опалення дозволяє управляти витратою палива, дотримуючись розумного балансу між комфортними умовами проживання та економією енергоресурсів, враховуючи поточні зміни погоди. Вона використовується для правильної реакції системи опалення на зміну умов навколишнього середовища, а саме:

Погодозалежна автоматика складається з таких основних елементів:

Алгоритм роботи простий: пристрій вимірює температуру на вулиці та інші фактори, а програма, виявивши найменші зміни від заданої норми, автоматично збільшує або послаблює прогрів теплоносія в системі. Аналізуючи різницю температурних показів усіх підконтрольних датчиків, система управління обирає оптимальний режим роботи опалювального агрегату. Контролер управління може аналізувати чотири температури: вуличну, в приміщенні, а також температуру на подаючому та зворотному трубопроводі системи опалення.

Погодний регулятор підтримує температуру теплоносія в потрібному діапазоні залежно від того, яка температура зовні приміщення в даний момент. Для цього він послуговується даними з датчиків, розташованих зовні будинку. Зазвичай їх розташовуються на північній стороні будинку в тіні. Подібне розташування дозволить швидше зреагувати на зміни погодних умов.

Контроль температури в приміщенні або його частинах здійснюється за допомогою кімнатних датчиків. Зазвичай датчик кімнатної температури встановлюється у місці без протягів та прямих сонячних променів. Не рекомендується встановлювати датчики поблизу камінів, вхідних дверей, вікон та інших джерел тепла або холоду. Це може спричинити похибку у результатах вимірювань.

Керування погодозалежною автоматикою для систем опалення може виконуватися з панелі управління або віддалено – за допомогою мобільного телефона чи планшета.

Переваги автоматики:

 1. Комфорт.
 2. Постійна температура в будинку, незалежно від змін зовнішньої температури.
 3. Економна витрата палива (завдяки правильним налаштуванням автоматики можна зменшити використання енергоресурсів до 35% не зменшуючи комфорт).
 4. Ресурс роботи опалювального обладнання значно збільшується.

Особливо по-зонна автоматика необхідна, якщо є централізована котельня, яка забезпечує багато різних об'єктів - основний будинок, гараж, лазню, басейн, гостьовий будинок тощо. Мікрокліматом усіх цих об'єктів вручну керувати незручно й недоцільно.

Схожі об'єкти

Тепла водяна підлога: розрахунок

Монтаж геотермального теплового насосу NIBE F1345 - 24 в с. Солуки Львівської області

Газові котли українського виробництва

Види дров для опалення

Монтаж опалювального обладнання в с. Бірки у Львівській області

Статті

Опалення

Підбір обладнання

ЗБІР ІНФОРМАЦІЇ

Електричний котел для опалення будинку

Сучасні системи опалення