ЕкономТепло
кожен кіловат має значення
м.Львів, вул. Плугова 8
(р-н Лікарні швидкої допомоги)
+38 (067) 100-12-74
+38 (099) 100-12-74
Відгуки
Приміщення можна обігрівати різними способами: за допомогою центрального опалення, газового чи електричного котла або використовувати технологію водяної теплої підлоги.
Тепла водяна підлога - це система труб, захованих під стяжкою, по яких циркулює вода заданої температури (30-45ᵒC). Обігрів відбувається рівномірно та комфортним, на відміну від радіаторних розподільників тепла. Теплі підлоги монтуються з поліетиленових або металопластикових труб. Ці матеріали досить гнучкі, добре проводять тепло. За регулювання температури в такій системі відповідають насос, колектор і змішувач термостатичного виду.
Її переваги очевидні:
Проте усе це можливо тільки за умови правильного розрахунку. Він визначає обсяг тепла, який необхідний для приміщення, щоб в ньому завжди була комфортна температура.
Обчислення дозволять визначити потрібну потужність теплої підлоги, а також допоможуть правильно обрати котел і насос. Щоб виконати розрахунок, потрібно враховувати багато факторів:
Це дозволяє визначити тепловтрати будівлі. Також потрібно знати, яка температура повітря в приміщенні буде максимально комфортною.
Звірившись з тепловтратами, призначенням кімнати та визначившись з необхідною температурою підлоги, потрібно оцінити якість і фізико-технічні характеристики підлогового покриття, яке планується використовувати.
Тут основним фактором буде стійкість покриття до високих температур. Наприклад, плитка їх не боїться, а паркет може швидко втратити свої якості. Температура теплоносія повинна бути в межах 30-55 С. У випадку з паркетом температури цементно піщаної стяжки не можна нагрівати вище 28ᵒС.
Конструкція теплої підлоги складається з декількох шарів:
Теплоносій нагріває матеріал, що оточує труби контурів, а утеплювач утримує віддане носієм тепло, нагріваючи підлогове покриття. Таким чином опалюється все приміщення.
Підлоговим покриттям може слугувати:
Вибір підлогового покриття залежить також від типу приміщення, наприклад, у цоколях та житлових кімнатах панельних будинків краще не використовувати плитку, бо це досить «холодний» матеріал, який вимагатиме додаткового обігріву.
Запорукою високої тепловіддачі в системі теплої підлоги є саме стяжка. Від її товщини, а також виду, безпосередньо залежатиме наскільки комфортною буде експлуатація теплої підлоги. Стяжка впливає на рівномірність розподілу тепла. Труби з теплоносієм гріють саме стяжку, а вже потім вона випромінює тепло далі. Занадто товста стяжка матиме велику теплоємність, але з нею буде складно регулювати температуру. Тонка ж надто швидко нагріватиметься, а якщо перегріється, може негативно вплинути на підлогове покриття.
Окрім того, занадто тонка стяжка може перешкоджати рівномірному прогріванню теплої підлоги, а товста - істотно збільшити термін нагрівання та охолодження настилу. Через це підлога до вечора стане надто гарячою, а з ранку, навпаки, буде холодною.
Рекомендована виробниками теплих підлог мінімальна товщина – 45 мм. Але підлога може мати перепади, тож у певних точках приміщення дозволений максимум – 100 мм.
В інструкції до комплекту системи обігріву є інформація про те, до якого максимального рівня може прогріватися підлога, адже у разі несправності легко затопити весь будинок або пошкодитись настил.
Ось кілька важливих нюансів:
Надмірно прогріта підлога викликає дискомфорт і у мешканців. Якщо в кімнаті душно, а обігрів працює на повну потужність, почне боліти голова. Лікарі також застерігають, що занадто тепла підлога шкідлива при варикозному розширенні вен.
Неправильний крок труби – ще одна розповсюджена помилка. Як і товщина стяжки, в багатьох випадках він розраховується монтажниками довільно, якщо це не професіональні майстри. Він може становити 25, а іноді 30 чи навіть 40 см. Однак в конструкції теплої підлоги крок має бути точно розрахований на основі тепловтрат, діаметру труб, довжини контуру. Неправильно розрахувавши крок можна отримати температурну «зебру» - поверхня підлоги буде прогріватися смугами.
Багатьох цікавить чи можна одною теплою підлогою обігріти весь будинок? Насамперед тепла підлога - це не спосіб обігріву будинок, а джерело підвищеного комфорту. Не дарма фахівці поділяють роботу теплої підлоги на «режим комфорт» і «режим обігрів». Якщо тепла підлога - єдине джерело тепла в будинку, а будинок є добре утепленим, то досягти комфортної температури підлогового покриття буде не складно.
Тому найоптимальніше використовувати це джерело тепла в приміщеннях великої площі (20-40 кв. м) - вітальні, кухні з настилом з кераміки, лінолеуму, ламінату, килимового покриття. В таких приміщеннях поверхня теплої підлоги буде залишатися в допустимих межах (не більше 28 градусів), а температура повітря буде підтримуватися на рівні 22-24 градуси. А також у невеликих приміщеннях – коморах, санвузлах, де можна підтримувати температуру поверхні підлоги в вищих межах - 31 С.
Не варто використовувати теплу підлогу як єдине джерело тепла у невеличких спальнях, особливо з підлоговими покриттями, що погано пропускають тепло: дошка, паркет, будь-які дерев'яні основи. Складність полягає в тому, що площа, з якої можна отримати тепло – незначна, а підвищення температури поверхні підлоги понад норму призведе до псування настилу.
Як допоміжні параметри використовуються:
Завжди слід дотримуватися двох постійних величин:
Якщо в основі розрахунків лежатимуть наведені вище параметри, величини та теплофізичні характеристики системи теплої підлоги, тоді потужність буде розрахована найбільш вірно. Такий розрахунок необхідний для:
Найменше значення потужності теплої підлоги повинно відповідати тепловим втратам будинку взимку, і розраховується наступним чином:
Приклад:
Від внутрішніх стін кімнати слід відступити 300 мм (місце для меблів). Розраховуємо ефективну площу кімнати: 30 - (5 + 6) х 0,3 = 26,7 м кв. За результатами таких обчислень вибирають насос для теплої підлоги, який відповідає за необхідну потужності.
Наступна величина, яку необхідно розрахувати - це тепловтрати приміщення. Отримане точне значення має знаходитись в межах 40-250 Вт/м кв.
Приклад:
Останнє значення отримано шляхом ділення загальних тепловтрат на ефективну площу приміщення. Це попередня розрахункова потужність водяної теплої підлоги на квадратний метр. Остаточний розрахунок виконується в спеціальній комп'ютерній програмі, але вони можуть не враховувати деякі важливі фактори. Тож, якщо виникають сумніви у розрахунках, краще звернутись до професіоналів компанії «ЕкономТепло». Щоб фахівці підготували грамотний точний розрахунок, потрібно надати актуальні дані про особливості планування приміщення, а краще - показати детальний план.