м.Львів, вул. Плугова 8

(р-н Лікарні швидкої допомоги)

+38 (067) 100-12-74

+38 (099) 100-12-74

замовити дзвінок

>
>
Теплі стіни

Теплі стіни

Відгуків: 0

сортування:

на сторінці:

ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ

Реалізовані об'єкти

Тепла водяна підлога: розрахунок

Монтаж геотермального теплового насосу NIBE F1345 - 24 в с. Солуки Львівської області

Газові котли українського виробництва

Види дров для опалення

Монтаж опалювального обладнання в с. Бірки у Львівській області

ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ (5)

Статті

Опалення

Підбір обладнання

ЗБІР ІНФОРМАЦІЇ

Електричний котел для опалення будинку

Сучасні системи опалення

Конструкція водяних теплих стін включає такі основні елементи:

Водяні теплі стіни мають вертикальну орієнтацію, контури опалення укладаються на внутрішню поверхню зовнішніх стін приміщення.

Важливу роль грає теплоізоляція. Призначення теплоізоляції - направити потік тепла в приміщення, максимально скоротивши витрати на обігрів.

Теплообмін відбувається на 85 % завдяки променевому теплу, що позитивно позначається на комфорті та самопочутті людей і домашніх тварин. Комфортна температура в приміщенні при променевому теплообміні на 2-3 градуси нижча, ніж при конвекційному (радіаторному). А отже, підтримуючи в приміщенні температуру 18-20 ºС замість 21-22 ºС, можна зекономити на опаленні близько 8-15 % за сезон.

Конвекційні потоки зводяться до мінімуму, тож припиняється циркуляція пилу в приміщенні. Це створює сприятливі умови для дихальної системи людини. Крім того, повітря в приміщенні не перегрівається та не пересушується.

Не менш важливий і естетичний фактор: радіатори опалення часто не вписуються в дизайн інтер'єру, чого не скажеш про систему теплих стін, що дозволяє втілювати будь-які дизайнерські рішення.

Для монтажу теплих стін з водяним опаленням використовуються труби із зшитого поліетилену, температура теплоносія не повинна перевищувати 45-55 °С. Для ефективного використання теплих стін, як основного опалення, потрібен ретельний розрахунок всієї системи, тому без консультації фахівця не обійтись. А монтаж теплих стін, якщо є елементарні навички, можна проводити самостійно, хоча бригада майстрів впорається значно швидше.

Труби опалення монтуються безпосередньо на стіну та фіксуються спеціальними кріпленнями, потім вони заштукатурюються гіпсово-піщаним розчином, який виконує функцію природного регулятора вологи та надійно зв'язує систему опалення, не даючи усадки та не зменшуючи теплопередачу, на відміну від цементно-піщаного розчину. Ефективність опалення дуже сильно залежить від теплових втрат усього будинку, тому завдання мікроклімату необхідно вирішувати комплексно - опаленням + утепленням.

Особливості монтажу водяних стін

Труби кріпляться на стіну за допомогою спеціальних монтажних шин. Найбільш доцільно їх укладати рядами - змійкою та подвійною змійкою. При цьому подача контуру розташовується в нижній частині стіни. Це дозволяє сконцентрувати тепловий потік в нижній частині приміщення, уникаючи утворення повітряних пробок. Трубопроводи контурів мають малий діаметр, проте, при грамотному заповненні системи водою та дотриманні середньої швидкості теплоносія менш як 1 м/с, бульбашки повітря просто не будуть затримуватися в трубі. Колектори повинні бути забезпечені пристроєм для видалення повітря (повітровідводом).

Крок труб, для досягнення середньої щільності теплового потоку, слід витримувати в діапазоні 50 - 250 мм. Немає потреби укладати контури труб до стелі - досить висоти 2 метри. Не рекомендується перетинати трубами кути приміщення - від цього збільшиться товщина шару штукатурки.

Трубопроводи також можуть кріпитися до арматурної сітки, але тоді слід поверху труб укласти додаткове армування для штукатурки - сітку або решітку. Змонтовані контури штукатурять, товщина шару штукатурки повинна бути не менше 30 мм. Така товщина необхідна, перш за все, для запобігання розтріскування, а також для більш рівномірного розподілу тепла. Останній етап - підключення до вузла циркуляції та управління.

Ефективність водяної системи теплих стін

Оцінку ефективності та функціональності системи можна провести, перерахувавши переваги і недоліки теплих водяних стін. Основними перевагами системи є:

Відсутність опалювальних приладів звільняє простір в приміщенні, але його загальна площа дещо зменшиться через сумарну товщину шарів конструкції. Зате товщина шару штукатурки завжди менша за товщину стяжки підлоги, відповідно зменшується термічний опір - нагрів відбувається швидше і з меншими витратами теплоти. Отже, тепловіддача краща.

Висока теплова потужність досягається завдяки підвищенню температури води до 35-55 С.

Теплі стіни можна використовувати для обігріву двох суміжних приміщень: 70 % тепла буде йти у кімнату, де покладена труба, а 30 % - у суміжну (при відсутності теплоізоляції між приміщеннями).

Система водяних теплих стін має й певні недоліки:

Теплі стіни - оригінальна конфігурація системи обігріву. Найбільш доцільно її застосовувати у приміщеннях з обмеженою висотою або де немає умов для монтажу інших систем опалення (майстернях, гаражах тощо), а також приміщеннях з підвищеним навантаженням на підлогу або вологістю (басейнах, лазнях, саунах, санвузлах та пральнях).

Монтаж настінного вбудованого опалення обходиться дешевше, ніж водяних теплих підлог. Замовити теплі стіни у Львові під ключ (з розрахунком показників, підбором відповідних комплектуючих, доставкою та монтажем) пропонує компанія ЕкономТепло, що займається системами опалення та водопостачання з 2006 року.