м.Львів, вул. Плугова 8

(р-н Лікарні швидкої допомоги)

+38 (067) 100-12-74

+38 (099) 100-12-74

замовити дзвінок

Твердопаливні котли

Твердопаливні котли

Теплові насоси

Теплові насоси

Газові котли

Газові котли

Електричні котли

Електричні котли

Бойлери

Бойлери

Радіатори (батареї)

Радіатори (батареї)

Акумуляційні ємності

Акумуляційні ємності

Хімводоочистка

Хімводоочистка

Сонячні колектори

Сонячні колектори

Запчастини для котлів

Запчастини для котлів

Тепловентилятори

Тепловентилятори

Теплі стіни

Теплі стіни

Тепла підлога

Тепла підлога

Рекуператори тепла (повітря)

Рекуператори тепла (повітря)

Автоматика

Очищувач повітря із захистом від шуму

Припливна вентиляція

Алмазне буріння

Алмазне буріння

Монтаж газових котлів

Монтаж газових котлів

Монтаж електричних котлів

Монтаж електричних котлів

Монтаж радІаторів (батарей)

Монтаж радІаторів (батарей)

Монтаж твердопаливних котлів

Монтаж твердопаливних котлів

Монтаж теплих стін

Монтаж теплих стін

Монтаж теплої підлоги

Монтаж теплої підлоги

Монтаж теплових насосів

Монтаж теплових насосів

Проектні роботи

Проектні роботи

Розрахунок опалення

Розрахунок опалення

Розрахунок тепловтрат

Розрахунок тепловтрат

Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

>
>
Теплі стіни

Теплі стіни

Відгуків: 0

сортування:

на сторінці:

ДИВИТИСЬ БІЛЬШЕ

Реалізовані об'єкти

Тепла водяна підлога: розрахунок

Монтаж геотермального теплового насосу NIBE F1345 - 24 в с. Солуки Львівської області

Монтаж опалювального обладнання в с. Бірки у Львівській області

Статті

Опалення

Підбір обладнання

ЗБІР ІНФОРМАЦІЇ

Електричний котел для опалення будинку

Сучасні системи опалення

Конструкція водяних теплих стін включає такі основні елементи:

Водяні теплі стіни мають вертикальну орієнтацію, контури опалення укладаються на внутрішню поверхню зовнішніх стін приміщення.

Важливу роль грає теплоізоляція. Призначення теплоізоляції - направити потік тепла в приміщення, максимально скоротивши витрати на обігрів.

Теплообмін відбувається на 85 % завдяки променевому теплу, що позитивно позначається на комфорті та самопочутті людей і домашніх тварин. Комфортна температура в приміщенні при променевому теплообміні на 2-3 градуси нижча, ніж при конвекційному (радіаторному). А отже, підтримуючи в приміщенні температуру 18-20 ºС замість 21-22 ºС, можна зекономити на опаленні близько 8-15 % за сезон.

Конвекційні потоки зводяться до мінімуму, тож припиняється циркуляція пилу в приміщенні. Це створює сприятливі умови для дихальної системи людини. Крім того, повітря в приміщенні не перегрівається та не пересушується.

Не менш важливий і естетичний фактор: радіатори опалення часто не вписуються в дизайн інтер'єру, чого не скажеш про систему теплих стін, що дозволяє втілювати будь-які дизайнерські рішення.

Для монтажу теплих стін з водяним опаленням використовуються труби із зшитого поліетилену, температура теплоносія не повинна перевищувати 45-55 °С. Для ефективного використання теплих стін, як основного опалення, потрібен ретельний розрахунок всієї системи, тому без консультації фахівця не обійтись. А монтаж теплих стін, якщо є елементарні навички, можна проводити самостійно, хоча бригада майстрів впорається значно швидше.

Труби опалення монтуються безпосередньо на стіну та фіксуються спеціальними кріпленнями, потім вони заштукатурюються гіпсово-піщаним розчином, який виконує функцію природного регулятора вологи та надійно зв'язує систему опалення, не даючи усадки та не зменшуючи теплопередачу, на відміну від цементно-піщаного розчину. Ефективність опалення дуже сильно залежить від теплових втрат усього будинку, тому завдання мікроклімату необхідно вирішувати комплексно - опаленням + утепленням.

Особливості монтажу водяних стін

Труби кріпляться на стіну за допомогою спеціальних монтажних шин. Найбільш доцільно їх укладати рядами - змійкою та подвійною змійкою. При цьому подача контуру розташовується в нижній частині стіни. Це дозволяє сконцентрувати тепловий потік в нижній частині приміщення, уникаючи утворення повітряних пробок. Трубопроводи контурів мають малий діаметр, проте, при грамотному заповненні системи водою та дотриманні середньої швидкості теплоносія менш як 1 м/с, бульбашки повітря просто не будуть затримуватися в трубі. Колектори повинні бути забезпечені пристроєм для видалення повітря (повітровідводом).

Крок труб, для досягнення середньої щільності теплового потоку, слід витримувати в діапазоні 50 - 250 мм. Немає потреби укладати контури труб до стелі - досить висоти 2 метри. Не рекомендується перетинати трубами кути приміщення - від цього збільшиться товщина шару штукатурки.

Трубопроводи також можуть кріпитися до арматурної сітки, але тоді слід поверху труб укласти додаткове армування для штукатурки - сітку або решітку. Змонтовані контури штукатурять, товщина шару штукатурки повинна бути не менше 30 мм. Така товщина необхідна, перш за все, для запобігання розтріскування, а також для більш рівномірного розподілу тепла. Останній етап - підключення до вузла циркуляції та управління.

Ефективність водяної системи теплих стін

Оцінку ефективності та функціональності системи можна провести, перерахувавши переваги і недоліки теплих водяних стін. Основними перевагами системи є:

Відсутність опалювальних приладів звільняє простір в приміщенні, але його загальна площа дещо зменшиться через сумарну товщину шарів конструкції. Зате товщина шару штукатурки завжди менша за товщину стяжки підлоги, відповідно зменшується термічний опір - нагрів відбувається швидше і з меншими витратами теплоти. Отже, тепловіддача краща.

Висока теплова потужність досягається завдяки підвищенню температури води до 35-55 С.

Теплі стіни можна використовувати для обігріву двох суміжних приміщень: 70 % тепла буде йти у кімнату, де покладена труба, а 30 % - у суміжну (при відсутності теплоізоляції між приміщеннями).

Система водяних теплих стін має й певні недоліки:

Теплі стіни - оригінальна конфігурація системи обігріву. Найбільш доцільно її застосовувати у приміщеннях з обмеженою висотою або де немає умов для монтажу інших систем опалення (майстернях, гаражах тощо), а також приміщеннях з підвищеним навантаженням на підлогу або вологістю (басейнах, лазнях, саунах, санвузлах та пральнях).

Монтаж настінного вбудованого опалення обходиться дешевше, ніж водяних теплих підлог. Замовити теплі стіни у Львові під ключ (з розрахунком показників, підбором відповідних комплектуючих, доставкою та монтажем) пропонує компанія ЕкономТепло, що займається системами опалення та водопостачання з 2006 року.